Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaGüncelYeni Kocaeli Valisi İlhami Aktaş kimdir?

Yeni Kocaeli Valisi İlhami Aktaş kimdir?

Kocaeli’nin yeni valisi İlhami Aktaş, ilin gündemine oturarak vatandaşların merak konusu haline geldi. İşte İlhami Aktaş’ın kim olduğu, nereli ve kaç yaşında olduğuyla ilgili detaylar:

İlhami Aktaş, 1970 yılında Erzurum’un Oltu ilçesinde doğmuş bir Türk bürokrattır. İlk, orta ve lise eğitimini Oltu’da tamamladıktan sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne başladı ve 1991 yılında mezun oldu. Kariyerine 1994 yılında Erzurum Kaymakam Adayı olarak başlayan Aktaş, Mülki İdare Amirliği hizmetine girdi ve dil eğitimi için bir süre İngiltere’de bulundu. Daha sonra çeşitli ilçelerde kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu. 2016 yılında Nevşehir Valisi olarak atanan Aktaş, burada dört yıl görev yaptıktan sonra 2020 yılında Çanakkale Valiliği’ne atanmıştır. Son olarak 10 Temmuz 2024 tarihli bir cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Kocaeli Valiliği’ne getirilmiştir.

İlhami Aktaş, evli ve iki çocuk babası olup İngilizce dilini de bilmektedir. 1970 doğumlu olan Aktaş, 2024 itibariyle 54 yaşındadır ve aslen Erzurumludur.

Kaynak: HABER MERKEZİ

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments