Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaGüncelYemekSepeti'nin kurucusu Nevzat Aydın kimdir?

YemekSepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın kimdir?

Türkiye’nin önde gelen yemek siparişi platformu YemekSepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın, başarılı bir girişimci ve yenilikçi olarak tanınmaktadır. Aydın, 8 Mart 1976 doğumlu bir Türk girişimci, melek yatırımcı ve filantropisttir. İstanbul’da doğan Aydın, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra San Francisco Üniversitesi’nde İşletme ve Ekonomi alanında yüksek lisans yapmıştır.

Yemeksepeti.com’un kurucu ortağı ve eski CEO’su olan Aydın, şirketin 2001’den 2021’e kadar CEO görevini yürütmüş ve 2015 yılında Delivery Hero tarafından 589 milyon dolar karşılığında satın alınmıştır. Girişimcilik kariyerine üniversite yıllarında başlayan Aydın, Yemeksepeti’ni kurarken Türkiye’deki internet kullanıcılarına yönelik yenilikçi bir model geliştirmiş ve şirketi kâra geçirene kadar mücadele etmiştir.

Aydın, ayrıca girişimcilere destek verme ve gençleri teşvik etme konularında da aktif olarak çalışmaktadır. Yemeksepeti, Aydın’ın liderliğiyle Türkiye genelinde 50 binden fazla restorana hizmet veren ve 20 milyon kullanıcıya ulaşan bir platform haline gelmiştir. 48 yaşındaki Nevzat Aydın, İstanbullu olup, başarılı iş kariyeri ve girişimcilik alanındaki etkileyici çalışmalarıyla tanınmaktadır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments