Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaVanVan'ın doğal güzelliklerini keşfetmek için piknik yapmak biraz maliyetli!

Van’ın doğal güzelliklerini keşfetmek için piknik yapmak biraz maliyetli!

Van’da Piknik Sezonu Açıldı Ancak Yüksek Et Fiyatları Piknikçileri Üzdü

Van’da havaların ısınması ile birlikte piknik sezonu açıldı. Ancak özellikle beyaz ve kırmızı et fiyatlarının yüksekliği nedeniyle piknik yapmak oldukça masraflı bir aktivite haline geldi. Piknik malzemelerinin fiyatları da yüksek olduğu için vatandaşlar zorlanıyor.

Geçtiğimiz yıl 200 TL’ye satılan semaver ve mangalların fiyatları bu yıl 350 TL ile 2 bin TL arasında değişkenlik gösteriyor. Mangal kömürü ise 50 ila 150 TL arasında değişiyor. Temel piknik malzemeleri olan et ve tavuk gibi ürünlerin yüksek fiyatları da piknik keyfini olumsuz etkiliyor.

Ortalama dört kişilik bir ailenin mangal için et veya tavuk ile birlikte diğer malzemeleri alması 500 ile bin 500 TL arasında değişiyor. Bu rakam tercihlere göre daha da artabiliyor. Yer ücretleri de eklenince piknik keyfi daha da maliyetli hale geliyor.

Piknik yapan vatandaşların şikayet ettiği bir diğer konu da yer ücretleri. Bazı yerlerde araç tipine göre farklı fiyatlar uygulanırken bazı yerler de kişi sayısına göre ücretlendirme yapıyor.

Tavuk eti satıcılığı yapan Necmi Özdemir, tavuk eti fiyatlarının son zamanlarda çok yükseldiğini ve piknik keyfini zorlaştırdığını belirtti. Semaver, mangal ve ızgara satıcıları da malzemelerin yüksek fiyatları nedeniyle satışların etkilendiğini ifade ettiler.

Kaynak: VanHaberTV Mecnun Çali

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments