Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaVanVanda sigara yasağı hiçbir şekilde dikkate alınmıyor!

Vanda sigara yasağı hiçbir şekilde dikkate alınmıyor!

Kapalı alanlarda sigara içilmesi, özellikle Van’da bir sorun haline gelmiştir. Restoranlar, pastaneler, lokantalar ve cafeteryalar gibi yerlerde sigara içilmesine izin verilmesi vatandaşların tepkisine neden olmaktadır. Yasak olmasına rağmen bazı duyarsız vatandaşlar meydanlarda, parklarda ve bahçelerde sigara içmeye devam etmektedir. Bunun sonucunda çevre kirliliği artmakta ve insan sağlığı olumsuz yönde etkilenmektedir. Gençler arasında sigara içme oranının arttığı Van’da, sigara dumanının etkileri sadece sigara içenler değil, çevrede bulunan herkes için tehdit oluşturmaktadır.

Kapalı alanlarda sigara içilmesinin yasaklanmasıyla birlikte denetimlerin azalması, bazı işletme sahiplerini kural tanımamaya teşvik etmektedir. Çocuklar ve astım hastaları da sigara dumanından olumsuz etkilenmektedir. Yasaklara uymayan işletmelere para cezası uygulanmasına rağmen, genel olarak yasakları ihlal eden çok sayıda işletme bulunmaktadır. Kapalı alanlarda sigara içilmesi yasağı, başlangıçta olumsuz tepkilere neden olmuş olsa da sağlıklı yaşam alanlarının artmasına ve sigara kullanmayan vatandaşların memnuniyetine yol açmıştı.

Ancak son zamanlarda bu yasağın toplu kullanım alanlarında ihlal edilmesi yaygınlaşmıştır. Kafeler, otobüsler, taksiler, iş merkezleri ve hastane önlerinde sigara içilmesi normal bir durum haline gelmiştir. Bu duruma tepki gösteren duyarlı vatandaşlar, denetimlerin artırılmasını ve yasakların uygulanmasını talep etmektedir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments