Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaVanVan'da köpek saldırısında hayatını kaybeden çocuğun ailesi adalet için 'yasal düzenleme' talep...

Van’da köpek saldırısında hayatını kaybeden çocuğun ailesi adalet için ‘yasal düzenleme’ talep ediyor

Van’ın İpekyolu ilçesinde 30 Ocak 2023 tarihinde, evinin önünde arkadaşlarıyla top oynarken Alman kurdu kırması köpeğin saldırısına uğrayan 9 yaşındaki ilkokul öğrencisi Emir Mete Durna, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Köpeği sahiplenip daha sonra sokağa salan H.K. tutuklandı.

Van’da köpeğin saldırısında hayatını kaybeden Emir Mete Durna’nın amcası Mehmet Şirin Durna, yeğeninin ölümünden 18 ay sonra hala toparlanamadıklarını belirtti. Küçük Mete’nin anne ve babasının ağır travma geçirdiğini ve psikolojik tedavi gördüğünü söyleyen Durna, sokak köpeklerine karşı alınması gereken önlemler hakkında yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesini talep etti. Durna, yaşadıkları acıların başkalarının da yaşamaması gerektiğini vurgulayarak sokak köpeklerinin çocukların yanı sıra yetişkinleri de etkilediğini belirtti.

Durna, sokak hayvanlarının toplanmasını istediklerini dile getirerek barınak veya alternatif yöntemlerle çözüm bulunmasını talep etti. Başka insanların ve çocukların zarar görmemesi için yeni yasal düzenlemelerin yapıldığını duyduklarını belirten Durna, doğru karar alınmasını umduklarını söyledi.

Sokakta insanlara zarar veren hayvanların toplanılmasını isteyen Durna, benzer olayların yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınmasını talep etti. Kendilerinin yaşadığı acıların başkalarının da yaşamamasını istediklerini ifade eden Durna, yetişkinlerin bile bu durumdan etkilendiğini ve hala o günün psikolojisinden çıkamadıklarını belirtti. Acilen bir çözüm bulunarak hayvanların toplanmasını istediklerini vurgulayan Durna, yaşadıkları acıları bir daha yaşamak istemediklerini dile getirdi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments