Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaVanVan'da Hüsn-ü Hat ve Kaligrafi Sanatı Sergisi Ziyaretçilerini Bekliyor

Van’da Hüsn-ü Hat ve Kaligrafi Sanatı Sergisi Ziyaretçilerini Bekliyor

Atatürk Sanat Galerisi’nde düzenlenen sergide 35 kursiyere ait eserler sergilendi. Serginin açılışında konuşan Hüsn-ü Hat ve Kaligrafi Eğitmeni Nuran Canbay, üç gün boyunca ziyaret edilebilecek olan sergide Türkçe, hat, kaligrafi ve çizimlerin yer aldığını belirtti. Eserlerin tasarımı ve çalışmalarının tamamının kursiyerlere ait olduğunu vurgulayan Canbay, hat sanatının aşka dayalı ve ruhu dokunan bir sanat olduğunu ifade etti.

Sergide yer alan eserlerin kursiyerlerin büyük bir aşk ve şevkle yaptığı çalışmalar olduğunu belirten Canbay, kursiyerleri tebrik etti. 7 yıldır hat sanatıyla ilgilenen Gamze Çinkılıç, el emeği ve alın teriyle yapılan çalışmaların kendisini mutlu ettiğini dile getirdi. Beyza Angişyan ise 7 yıldır kaligrafi ve hat sanatıyla uğraştığını ve bunun kendisine sabır ve gelişim açısından katkı sağladığını söyledi.

Serginin açılışında Tuşba Gençlik Merkezi Müdürü Sunullah Erçek ve protokolün katılımıyla gerçekleşen kurdele kesimi ile devam eden program, serginin gezilmesiyle sona erdi. Sergi, sanatseverlerin ilgisini çekti ve katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments