Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaVanVan'da ekmeğin fiyatı indirildi, artık daha uygun!

Van’da ekmeğin fiyatı indirildi, artık daha uygun!

Kent genelindeki fırınlarda 210 gram ekmek fiyatlarına zam geldi. Ramazan ayı öncesinde alınan karar gereği 8 TL olarak belirlenen ancak eski fiyatı olan 7 TL’den satılan ekmek artık 8 TL’ye satılacak. Van Lokantacılar ve Fırıncılar Odası Başkanı Sabri Işık, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, artan maliyetler nedeniyle 210 gram ekmek fiyatlarının yükseltildiğini belirtti.

Başkan Işık, 210 gram somun ekmek ve 200 gram pide ekmeğin bundan sonra 8 TL’ye satılacağını duyururken, sektör temsilcilerinin verdiği bilgiler doğrultusunda hareket ettiklerini ve esnaf ile vatandaşın da düşünülerek bu kararın alındığını vurguladı. Bu kapsamda, 210 gram somun ekmek, kepek ekmek, pide ekmek, sütlü ekmek, çiftli pide ekmeği, kilo ekmeği, roll ekmeği, tandır ekmeği, Van Çöreği, çiftli çörek ve simit-poğaça gibi ürünlerin fiyatları da güncellenerek artık daha yüksek bir fiyattan satılacak.

Yeni fiyatlandırma kararının yürürlüğe girmesiyle birlikte, kent genelinde daha önce 7 TL olan 210 gram ekmek fiyatı 8 TL’ye çıkmış oldu. Bu değişiklik, maliyetlerin artmasıyla birlikte sektördeki zam dalgasının bir yansıması olarak değerlendiriliyor. Kaynak: Van Bölge Gazetesi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments