Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaVanVan Gölü'nün Mavi Bayraklı Plajı, Bayram Tatilinde Büyük İlgi Gördü

Van Gölü’nün Mavi Bayraklı Plajı, Bayram Tatilinde Büyük İlgi Gördü

Van Gölü’nün plajları, havaların ısınması ile birlikte Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen vatandaşlarla dolup taşıyor. Denizden yüksekliği bin 700 metre, yüz ölçümü 3 bin 713 kilometrekare, derinliği ise 500 metre olan Van Gölü, saklı koyları ve doğal güzellikleri ile turistlerin ilgisini çekiyor. Türkiye’nin göl kıyısındaki tek mavi bayraklı plajı olan Tuşba ilçesindeki Mollakasım Halk Plajı, havanın ısınmasıyla birlikte bayram tatilinde yoğun ilgi görüyor. Akdeniz sahillerini aratmayan görüntüler ile plajda yüzme bilmeyen vatandaşlar da sahil kenarında mangal yakıp piknik yapma imkanı buluyor.

Elektrik mühendisi Alaattin Taş, Bodrum’dan Van’a gelerek Mollakasım Halk Plajı’nı ziyaret ettiklerini ve göl suyunun temizliği nedeniyle birçok kentten insanın burayı tercih ettiğini belirtiyor. Taş, plajın Bodrum’daki plajlarla hiçbir farkı olmadığını ve Van Gölü’nün deniz gibi olduğunu vurgulayarak, buranın güzelliklerinden ve insanlarının misafirperverliğinden çok etkilendiklerini söylüyor. Tatil için buraya gelmelerinin çok doğru bir karar olduğunu ve buradan çok memnun kaldıklarını ifade ediyor.

Van Gölü’nün plajları, doğal güzellikleri ve temiz suyuyla ziyaretçilerini cezbediyor. Mollakasım Halk Plajı, Türkiye’nin göl kıyısındaki tek mavi bayraklı plajı olmasıyla da dikkat çekiyor. Kaynak: Haber Merkezi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments