Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaGüncelTürk Hava Yolları (THY) zamlı güncel fiyatları 2024

Türk Hava Yolları (THY) zamlı güncel fiyatları 2024

Türk Hava Yolları (THY), özel yolcu salonlarının kullanım ücretlerine yaptığı büyük zamla sektörde dikkatleri üzerine çekti. Son bir yıl içinde özel yolcu salonlarına yapılan zam oranı neredeyse ikiye katlandı. 1 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe giren yeni düzenleme ile İstanbul’da CIP salonu kullanım ücreti 900 TL’den bin 350 TL’ye yükseldi.

THY, özel yolcu salonlarına yüzde 50 oranında zam yaparak İstanbul İç Hat CIP salonu kullanım ücretini bin 350 TL olarak belirledi. Bu güncellemeyle birlikte son bir yıl içinde özel yolcu salonlarına neredeyse iki katına varan zam yapan THY, sektörde dikkat çekti.

1 Temmuz itibarıyla yapılan zamla birlikte, İstanbul’daki CIP salonu kullanım ücreti 900 TL’den bin 350 TL’ye, Antalya ve İzmir’de bin 250 TL’den, Bodrum’da bin 450 TL’den ve Ankara’da 900 TL’den hizmet verilirken, diğer şehirlerdeki havalimanlarında ücretler 750 TL olarak belirlendi. Ayrıca, yurt dışı seferlerinde kullanılan özel yolcu salonlarının Vnukovo (Rusya) havalimanındaki kişi başı ücreti 50 dolar olarak belirlendi.

Yapılan zam düzenlemesi 1 Temmuz ile 31 Aralık 2024 tarihleri arasında geçerli olup, yeni yılın gelmesiyle birlikte tekrar gözden geçirilecek ve yeni zamların uygulanması planlanıyor. Kaynak: HABER MERKEZİ.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments