Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaGüncelTottenham Boys çetesinin lideri İzzet Eren kimdir?

Tottenham Boys çetesinin lideri İzzet Eren kimdir?

Londra’nın sokaklarında adı sıkça duyulan Tottenham Boys çetesinin lideri İzzet Eren, hem yasa dışı faaliyetleri hem de gizemli kişiliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor. İzzet Eren kimdir ve bu çete nasıl bir yapılanmaya sahip? İşte detaylar…

İngiltere’nin başkenti Londra’da önemli bir konuma sahip olan Tottenham Boys çetesinin lideri İzzet Eren, kamuoyunun gündeminde yer alıyor. İzzet Eren kimdir ve çete hakkında neler biliniyor?

İzzet Eren, uzun yıllar boyunca çete faaliyetleriyle tanınmış bir isimdir. 1990’lı yıllarda uyuşturucu suçlarından ceza alan Eren, sınırdışı edildikten sonra tekrar Londra’ya dönerek çete liderliği yapmaya devam etmiştir. Ancak 2015 yılında silah bulundurma suçundan yakalanmış ve mahkemeye çıkarılmıştır.

2016 yılında hapisten kaçma girişiminde bulunan İzzet Eren, çete üyeleriyle birlikte toplam 21 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. 2019 yılında Türkiye’ye iade edilen Eren, bir ay içinde hapisten kaçmayı başarmıştır. Moldova’da yakalandığı 2022 yılına kadar çeşitli olaylarla gündemde kalmıştır.

Londra’nın tanınmış Türk çetesi Tottenham Boys’un lideri İzzet Eren, Moldova’da bir kafede silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir. Kasklı ve elektrikli scoter kullanan bir saldırgan, Eren’e üçü başına olmak üzere toplam yedi kurşun sıkarak olay yerinden kaçmıştır. Bu trajik olay, çete dünyasında büyük yankı uyandırmıştır.

Kaynak: Haber Merkezi

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments