Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaTeknolojiTBMM heyetinden Huawei kampüslerine ziyaret - Kastamonu Haber

TBMM heyetinden Huawei kampüslerine ziyaret – Kastamonu Haber

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyeleri, Çin’in Shenzhen ve Dongguan kentlerini ziyaret ederek Huawei’nin teknoloji merkezlerinde incelemelerde bulundu. Heyet, Huawei’nin küresel teknoloji stratejileri, yeşil enerji ve dijital dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi aldı.

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Varank, Huawei’in Türkiye’deki varlığının önemini vurgulayarak, şirketin Türkiye’nin teknoloji ve inovasyon ekosistemine katkılarını belirtti. Huawei Global Başkan Yardımcısı Mark Xue Man ise Türkiye’nin dijital ve yeşil dönüşüm stratejilerine destek olacaklarını dile getirdi.

TBMM heyeti ziyaret kapsamında Huawei’nin AR-GE merkezini ziyaret ederek inovasyon süreçleri hakkında detaylı bilgi aldı. Dongguan’daki ziyarette ise Huawei’nin üretim süreçleri ve sürdürülebilirlik projeleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Ziyaretin sonunda, Türkiye ve Çin arasında teknoloji transferi ve bilgi paylaşımının artırılması konusunda olumlu adımlar atıldı.

Bu ziyaretlerin, iki ülke arasındaki teknolojik iş birliğini güçlendireceği ve yenilikçi projelerin hayata geçirilmesine katkı sağlayacağı belirtildi. (Kaynak: igf)

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments