Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaGüncelSamsun Tekkeköy Kaymakamı Enver Hakan Zengince kimdir?

Samsun Tekkeköy Kaymakamı Enver Hakan Zengince kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla gerçekleşen son atama kararları doğrultusunda, Diyarbakır Bismil Kaymakamlığı’ndan Samsun Tekkeköy Kaymakamlığı’na atanan Enver Hakan Zengince’nin kimliği merak konusu haline geldi. Enver Hakan Zengince, geniş bir kamu yönetimi deneyimine sahip bir isim olarak bilinmektedir. Samsun Tekkeköy Kaymakamı Enver Hakan Zengince’nin doğum yeri ve eğitimi hakkında detaylar da merak ediliyor.

1980 yılında Ordunun Kumru İlçesi’nde doğan Zengince, eğitim hayatına Kumru’da başlamış ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Encümen Murakıbı olarak çalıştıktan sonra 2011 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak mülki idare amirliği mesleğine geçiş yapmıştır.

Kariyerinde Zonguldak, Çanakkale, Artvin, ve Yozgat gibi çeşitli illerde stajlarını tamamlayan Zengince, aynı zamanda İngiltere Sheffield’da The University of Sheffield’da yabancı dil eğitimi almış ve İngiltere’nin yerel yönetim yapıları üzerine çalışmalar yapmıştır. Londra Başkonsolosluğu’nda büyükelçilik stajını tamamladıktan sonra Türkiye’de Karabük, Eskişehir, Malatya gibi ilçelerde kaymakam vekilliği ve kaymakamlık görevlerinde bulunmuştur.

Enver Hakan Zengince, 2021 yılında Bismil İlçesi’nde göreve başlamıştır. Ayrıca Tuğba Zengince hanımefendi ile evlidir. Kaynak: Haber Merkezi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments