Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaVanResmi Gazete'de yayımlanan atama ve görevden alma kararları

Resmi Gazete’de yayımlanan atama ve görevden alma kararları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Kanada Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Can Dizdar atandı. Ayrıca, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve diğer bakanlık ve kurumlarda görevden alınanlar ve atamaları yapılanlar hakkında kararlar alındı.

Örneğin, Dışişleri Bakanlığı’nda İkili İlişkiler Genel Müdür Yardımcılığına Senem Güzel, Uluslararası Ekonomik İşler Genel Müdür Yardımcılığına Julide Kayıhan gibi isimler atandı. Ayrıca, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda Kalkınma Ajansları Genel Müdür Yardımcılığına Mustafa Caner Meydan görevlendirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda da Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyeliklerine yeni atamalar yapıldı. Ayrıca, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu gibi kurumlarda da önemli atamalar gerçekleştirildi.

Ticaret Bakanlığı’nda Strateji Geliştirme Başkanlığına Adil Yıldırım atanırken, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nde İsmail Çağlar Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildi.

Bu önemli atamalar ve görevden almaların detaylarıyla ilgili bilgi kaynağı Haber Merkezi’dan alınmıştır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments