Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaVanRamazan Pişkin'in Katilini Açıkladı: Cinayeti Planladığını İtiraf Etti

Ramazan Pişkin’in Katilini Açıkladı: Cinayeti Planladığını İtiraf Etti

İstanbul’da yaşanan bir cinayet vakası hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Fatih’te çay ocağı işleten ve sosyal medyada “Diyarbakırlı Ramazan Hoca” olarak bilinen Ramazan Pişkin, 31 Ocak tarihinde 24 yaşındaki Erkut Baykut tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Olayın ardından tutuklanan Baykut hakkında “kasten öldürme” suçundan dava açıldı.

İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden yargılamada tutuklu sanık Erkut Baykut, avukatıyla birlikte hazır bulundu. Önceki duruşmada esasa ilişkin mütalaaya karşı savunması sorulduğunda Baykut, cinayeti 3-4 ay önce sosyal medyada gördüğünü ve kafasında planladığını itiraf etti. Aşırı dozda uyuşturucu madde etkisinde olduğunu belirten Baykut, olaydan 2 ay önce maktulü öldürmek için bıçak aldığını dile getirdi.

Sanığın avukatı ise müvekkilinin psikolojik sorunları olduğunu savunarak, geçmişte annesini dövdüğünü ifade etti. Akıl sağlığının tespit edilmesi için Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmesini talep eden avukat, mahkemeden bu talebin kabul edilmesini istedi. Ancak mahkeme, sanığın davranışları ve savunmasında akıl hastalığına dair belirtilerin olmadığı gerekçesiyle bu talebi reddetti.

Olayın detaylarıyla ilgili gelişmeler devam ederken, işlenen suçun aydınlatılması için yargılama süreci titizlikle sürdürülmekte. (Kaynak: DHA)

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments