Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaGüncelOzan Arif kimdir, kaç yaşında?

Ozan Arif kimdir, kaç yaşında?

Türk halk müziğinin sevilen isimlerinden Ozan Arif’in hayatı ve sanatı hakkında merak edilenler haberimizde. Arif Şirin olarak da bilinen sanatçı, 10 Haziran 1949’da Samsun’un Terme ilçesinde doğdu. Eğitimini Samsun’da tamamlayan Ozan Arif, genç yaşta müzik kariyerine adım attı. Türk halk müziği, Azerbaycan müziği ve ilahi türlerinde eserler vererek enstrümanları ustalıkla çalmıştır.

Ozan Arif’in aile hayatı da merak konusu oldu. 1972 yılında Süheyla Hanım ile evlenen sanatçının bu evliliğinden Mehmet Alp adında bir oğlu dünyaya gelmiştir. Ailesiyle birlikte 1980-1991 yılları arasında Almanya’nın Köln şehrinde yaşayan Ozan Arif, Türk milliyetçiliği ve ülkücü kimliği ile de tanınmıştır.

Sanat hayatına dair de bilgiler veren haberimizde, Ozan Arif’in çıkardığı albümler ve türkülerinden bahsedildi. “Taş Medrese”, “Ölmez Bu Hareket”, “Destanlar Konuşuyor” gibi albümleriyle halkın sevgisini kazanan sanatçı, Türk halkının duygularını ve milli hislerini yansıtan eserler bırakmıştır.

2019 yılında yemek borusu kanseri nedeniyle aramızdan ayrılan Ozan Arif’in cenazesi Samsun’da defnedilmiştir. Ancak sanatçının bıraktığı eserler ve mirası, Türk halk müziğinde ve milli hislerde yaşamaya devam etmektedir. Ozan Arif, unutulmaz isimler arasında yer alarak Türk halkının kalbinde özel bir yere sahip olmuştur. Haber kaynağı: Haber Merkezi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments