Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaGüncelMehmet Ömer Arif Aras kimdir, nereli, kaç yaşında?

Mehmet Ömer Arif Aras kimdir, nereli, kaç yaşında?

Son dönemde ismi sıkça geçen QNB Finansbank’ın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ömer Arif Aras, kariyeri ve liderliğiyle dikkat çekiyor. İstanbul’da 8 Kasım 1954 tarihinde doğan Aras, Türk bankacılık sektöründe önemli bir konuma sahiptir. Şişli Terakki Lisesi ve İktisadi Ticari İlimler Akademisi Ekonomi Maliye Yüksek Okulu mezunu olan Aras, aynı zamanda Syracuse Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora derecelerini tamamlamıştır.

Mehmet Ömer Arif Aras, Citibank İstanbul’da kredi pazarlama yönetici adayı olarak iş yaşamına başlamış ve daha sonra Yapı Kredi Bankası’nda Menkul Değerler Bölüm Başkanlığı görevini üstlenmiştir. 1987 yılında Hüsnü Özyeğin ile Finansbank’ı kurarak Türkiye’de önemli bir bankacılık markası haline getiren Aras, Finansbank’ta Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.

National Bank of Greece’in 2006 yılında Finansbank’ı satın almasının ardından Finansbank’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve Group CEO’su olarak görevine devam eden Aras, ayrıca çeşitli kuruluşların yönetiminde aktif rol almış ve sosyal spor organizasyonlarında da yer almıştır. Mehmet Ömer Arif Aras, İstanbullu olup 2024 itibariyle 70 yaşındadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments