Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaVanKurban Bayramı'nda ALO 181'e Gelen Çağrılar Yürekleri Isıttı

Kurban Bayramı’nda ALO 181’e Gelen Çağrılar Yürekleri Isıttı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın ALO 181 çağrı merkezi hattı aracılığıyla vatandaşların çeşitli çevresel konulardaki sorunlarına çözüm bulmaya devam ediliyor. Kentsel dönüşüm, tapu ve kadastro işlemlerinin yanı sıra kıyılardaki kaçak yapılaşma gibi konularda da destek veren merkeze ilginç şikayet ve istekler de ulaşıyor.

Örneğin, Kurban Bayramı’nda arayan bir vatandaş, kestikleri kurbanın çok büyük olduğunu ve 6 ortağı olduğunu belirterek, çağrı merkezi operatörlerinden birinin 7. ortak olup olamayacağını sordu. Başka bir vatandaş ise kestikleri kurbandan dolayı kan kokusu aldığını ve hangi ilacın faydalı olabileceği konusunda tavsiye istedi.

ALO 181’e gelen diğer ilginç çağrılardan biri ise bir vatandaşın Ankara’dan arayarak kurbanlık pazarında koyun ve keçilerin çok ses yaptığını ve uyuyamadıklarını belirterek pazar yerinin taşınmasını istemesi oldu. İstanbul’dan arayan başka bir vatandaş ise kurban deri ve atıkları taşıyan aracın kokuya neden olduğunu bildirerek aracı ihbar etti. Bir diğer İstanbul’lu vatandaş ise kurban atıklarının geri dönüşüme dahil edilip edilemeyeceğini sordu. Bunun yanı sıra, kurbanlıkların çektirdiği eziyeti şikayet eden ve acemi kasapları ihbar etmek isteyen vatandaşlar da ALO 181’e ilginç taleplerde bulundular.

Kaynak: DHA

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments