Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaGüncelKaraduvar sahiline temizlik: Vatandaşlar da katıldı!

Karaduvar sahiline temizlik: Vatandaşlar da katıldı!

Mersin’de Akdeniz Belediyesi, Karaduvar sahilini ziyaret eden vatandaşların dinlenmek, piknik yapmak veya denize girmek için tercih ettiği bir nokta olarak görmekte ve bu alanın temiz kalması için vatandaşların katılımıyla bir temizlik çalışması düzenledi.

Akdeniz Belediyesi, vatandaşların dinlenme, piknik yapma ve denize girme amacıyla ziyaret ettiği Karaduvar sahilinde, vatandaşların da katılımıyla temizlik çalışması gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Hoşyar Sarıyıldız’ın da katıldığı etkinlikte, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, meclis üyeleri, muhtarlar, Karaduvar Kültür Sanat Evi kursiyeri kadınlar ve mahalle sakinlerinin katılımıyla Karaduvar sahili temizlendi.

Sahil kumları içine gömülmüş çöpler toplanıp poşetlere doldurulurken; poşetler dolusu çöp ve atık, sahilin iç kesiminde bekleyen çöp taksi ve traktörlere yüklenip bölgeden uzaklaştırıldı. Temizliğin ardından yapılan açıklamada, Sarıyıldız “Sahil tamamen temizleninceye kadar kampanya sürecek. Çocuklarımıza temiz ve sağlıklı bir doğa bırakmamız gerekirken, maalesef buralar kullanılamaz hale gelmiş durumda. Vatandaşları, doğayı, çevreyi ve sokakları temiz tutarak sahip çıkmaya davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments