Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaGüncelİzmir'de en çok nereli yaşıyor?

İzmir’de en çok nereli yaşıyor?

İzmir’de yaşamak isteyenler için semt tercihleri büyük önem taşıyor. “İzmir’de en çok nereli yaşıyor?” sorusunun yanıtı, şehrin farklı semtlerindeki yaşam kalitesi ve olanaklarıyla şekilleniyor. Detaylı araştırmalar, hangi semtlerin öne çıktığını ve vatandaşların tercih sebeplerini açığa çıkardı. İşte, İzmir’in en popüler yaşam bölgelerine dair tüm bilgiler…

İzmir’in farklı ilçelerindeki nüfus dağılımı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Açık Veri Portalı’ndan alınan verilerle analiz edildi. Gazeteci ve iletişim uzmanı Anıl Karaca tarafından hazırlanan bu çalışma, hangi ilçelerde hangi memleketten insanların yoğunlukta olduğunu interaktif bir harita ile görselleştirdi.

Veri seti, 2023 yılına ait güncel verileri içeriyor ve İzmir’in 30 ilçesinde hangi memleketten insanların yaşadığını detaylı bir şekilde ortaya koyuyor. Veri analizi sonucunda, İzmir’de en büyük grup olarak İzmirli vatandaşlar öne çıkarken, diğer illerden gelen en az nüfus ise Yalovalılardan oluşuyor. İzmir’in 30 ilçesinde sadece bin 503 Yalovalı ikamet etmektedir.

En yoğun nüfusa sahip beş memleket sırasıyla İzmir, Manisa, Mardin, Erzurum ve Konya iken, en az nüfusa sahip iller ise Karabük, Hakkari, Düzce, Bartın ve Yalova olarak belirlenmiştir.

Kaynak: HABER MERKEZİ

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments