Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaVanİsrail'in kullanımına yasaklı beyaz fosfor bombası ilişkin şüpheler artıyor

İsrail’in kullanımına yasaklı beyaz fosfor bombası ilişkin şüpheler artıyor

İsrail, Gazze’ye Saldırılarını Sürdürüyor

Gazze, İsrail’in acımasız saldırılarına maruz kalıyor. 7 Ekim 2023’ten beri devam eden saldırılarda siviller hedef alınıyor ve büyük bir insani kriz yaşanıyor. İsrail’in hava ve topçu saldırıları sonucunda evler, hastaneler ve altyapı yerle bir edilirken, onlarca masum insan hayatını kaybetti.

Lübnan’ın güneyine Beyaz Fosfor Bombası

İsrail, Lübnan’ın güneyinde bulunan Hiyam beldesini ve Marcayun ilçesinin ovasını beyaz fosfor bombası ile vurdu. Gerilim ise Lübnan ve İsrail arasında artarak devam ediyor. İsrail ordusu, Kfarkilla ve Deyrmimas arasında kalan Hora bölgesini ağır topçu atışlarıyla vurduğu belirtildi.

Gazze İşgali ve Sonuçları

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail’e karşı kapsamlı saldırılar düzenledi. Bu saldırılarda İsrail’e ait hedefler ve gözetleme noktaları da bombalandı. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında binlerce Filistinli hayatını kaybetti, binlercesi de yaralandı. Enkaz altında kalanların olduğu rapor edilirken, sivil altyapı da tahrip edilmeye devam ediyor.

İsrail ordusu ise Gazze saldırıları sonrasında asker kayıplarını duyurdu. Toplamda 662 askerin öldüğü açıklandı. Kaynak: Haber Merkezi

Kaynak: Haber Merkezi

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments