Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaYaşamİnşaat alanlarına sıkı denetim uygulaması başlatıldı: Zabıta ekiplerinden önlem alınıyor

İnşaat alanlarına sıkı denetim uygulaması başlatıldı: Zabıta ekiplerinden önlem alınıyor

Kartepe ilçesinde bulunan inşaat alanları ve şantiyeler, Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından korunmaktadır. Ekipler, ilçe genelinde devam eden inşaat şantiyelerini düzenli olarak incelemekte ve mevzuata uygun olmayan durumlar tespit etmektedir. Güvenlik kurallarına uymayan işletmelere uyarıda bulunulmakta ve gerekli düzeltmeler yapılmadığı takdirde cezai işlem uygulanmaktadır.

Denetimler sırasında, yaya güvenliğinin ön planda tutulduğu vurgulanmakta ve inşaat malzemelerinin yaya yollarına zarar vermesini engellemek için gerekli önlemlerin alınması istenmektedir. Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı, Kartepeli vatandaşların can ve mal güvenliği için titizlikle çalıştıklarını belirtmektedir.

Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman ise, can ve mal güvenliğinin yanı sıra kent estetiğinin ve görüntü kirliliğinin önlenmesine de önem verdiklerini vurgulamaktadır. Kentteki doğal güzelliklerin korunması ve arttırılması için saha denetimlerinin önem taşıdığını ifade ederek, Kartepemizin değerine değer katmak adına çalışmaların devam edeceğini belirtmektedir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments