Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaGüncelGypsy Rose Blanchard kimdir, neden hapse girdi?

Gypsy Rose Blanchard kimdir, neden hapse girdi?

Gypsy Rose Blanchard, gündemde sıkça yer alan bir isim. Annesi Dee Dee Blanchard’ın manipülasyonları ve kötüye kullanımı sonucu trajik bir yaşam sürdü. Blanchard, çeşitli hastalıklarla hasta gibi gösterilerek tıbbi ve psikolojik şiddete maruz kaldı.

Gypsy Rose Blanchard, 27 Temmuz 1991’de doğmuş ve annesinin Münchausen sendromu by proxy adı verilen hastalığı nedeniyle çeşitli hastalıklarla hasta gibi gösterildi. Annesi, Gypsy’yi çeşitli ilaçlarla zehirleyerek, sahte tıbbi belgeler düzenleyerek, sürekli hastane ziyaretleriyle hasta gibi gösterdi.

Gypsy, internet aracılığıyla tanıştığı Nicholas Godejohn ile annesini öldürme planı yaptı. Godejohn, Dee Dee’yi öldürdü ve ikili kaçmaya çalıştı. Ancak yakalanıp yargılandılar. Gypsy Rose, annesinin cinayetine yardım etmekten 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Godejohn ise ömür boyu hapis cezası aldı.

Gypsy, hapishanede annesinin kontrolünden kurtulduğunu belirtti. 2023 yılında şartlı tahliye ile serbest bırakıldı. Gypsy Rose’un hikayesi, “The Act” adlı mini diziye ilham kaynağı oldu. Gypsy, serbest kaldıktan sonra sosyal medyada takipçi kitlesi kazandı ve hikayesini paylaşmaya devam ediyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments