Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGüncelGazeteci Şenay Düdek kimdir, nereli, kaç yaşında?

Gazeteci Şenay Düdek kimdir, nereli, kaç yaşında?

Türkiye’nin önde gelen gazetecilerinden Şenay Düdek’in kimliği ve yaşamı hakkında merak edilen detaylar gündemde. İzmir’de doğan ve Türkiye’de haber ve medya sektöründe önemli bir isim olan Düdek’in hayatı, mesleki kariyeri ve kişisel geçmişi merak konusu. İşte, gazeteci Şenay Düdek’in hayatıyla ilgili bilinmesi gerekenler…

Şenay Düdek, 9 Ağustos 1959 tarihinde İzmir Eşrefpaşa’da doğmuştur ve üç kız kardeşi vardır. Ailesi, daha sonra Bahçelievler, Üçyol tarafına taşınmıştır. Babası Naci Bey, gazinoculuk ve kabadayılık yapmış, ayrıca taş ocakları müteahhitliği de yapmıştır. Düdek ailesi, önemli bir aile olan “7 Düdükler” olarak bilinir ve annesi Girit kökenlidir.

Eğitim hayatına Eşrefpaşa Kocatepe İlkokulu’nda başlayan Şenay Düdek, daha sonra İzmir Kız Lisesi’ni tamamlamıştır. Gazeteciliğe ilkokulda gazete çıkartarak başlayan Düdek, sanatçılarla röportaj yaparak gazetecilik kariyerine ilk adımlarını atmıştır. Gazetecilik kariyerine amatörce başlayan Düdek, ilerleyen yıllarda profesyonel olarak devam etmiştir.

Çeşitli gazetelerde muhabirlik ve editörlük yapmış olan Düdek, POSTA gazetesinde köşe yazarlığı yapmış ve televizyon programları yapmıştır. Ayrıca kitaplar yazarak sosyal sorumluluk projelerine destek vermiştir.

Şenar Düdek, aslen İzmirli olup 2024 yılı itibariyle 65 yaşındadır. Gazeteci Şenay Düdek’in hayatıyla ilgili detaylar, Hayatımızın Haberleri’nin haberinden derlenmiştir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments