Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaGüncelFenerbahçe'nin eski sportif direktörü Comolli tutuklandı

Fenerbahçe’nin eski sportif direktörü Comolli tutuklandı

Fenerbahçe’de sportif direktörlük yapan Damien Comolli, Fransa’da devam eden “sahte menajer” soruşturması kapsamında tutuklandı. Comolli’nin yargılanmasının bu ay içinde başlaması bekleniyor.

Bir dönem Fenerbahçe’de sportif direktörlük yapan Damien Comolli, Fransa’da devam eden “sahte menajer” soruşturması kapsamında tutuklandı. Fransız futbol kulübü Toulouse’un başkanlığını yapan eski Paris Saint-Germain teknik direktörü Christophe Galtier’in evlatlık oğlu John Valovic-Galtier ile birlikte bir soruşturma kapsamında tutuklandı.

Geçtiğimiz yaz, Galtier’in başka bir oğlu Jordan Galtier, Toulouse’da Carles Martínez Novell’in yardımcı antrenörlüğüne getirilmişti. İddialara göre, Toulouse’un başkanı Comolli, bu anlaşmanın bir parçası olarak sahte menajer John Valovic-Galtier’i de işe dahil etti. Şu anda devam eden soruşturma kapsamında dokuz kişi gözaltında tutuluyor. Comolli’nin yargılanmasının bu ay içinde başlaması bekleniyor.

Damien Comolli, Fenerbahçe’ye 2018 yazında transfer oldu ve 1.5 yıl boyunca sportif direktör olarak görev yaptı. Ali Koç’un başkan seçilmesinin ardından Fenerbahçe’ye katılan Comolli, Temmuz 2020’de Toulouse’un başkanı olmak üzere kulüpten ayrıldı.

Kaynak: Haber Merkezi

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments