Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaTeknolojiFacebook İşletme Hesabı Sahipleri Dikkat! Yeni Bir Kimlik Avı Saldırısı Keşfedildi

Facebook İşletme Hesabı Sahipleri Dikkat! Yeni Bir Kimlik Avı Saldırısı Keşfedildi

Siber suçluların, Facebook işletme hesaplarına karşı yeni bir kimlik avı saldırısı başlattığı belirtildi. Kaspersky tarafından keşfedilen bu saldırıda, sahte askıya alma uyarıları gönderilerek kullanıcıların kişisel bilgilerini ele geçirme amaçlanıyor.

Kaspersky’nin açıklamasına göre, saldırganlar sahte askıya alma uyarıları ile kullanıcıları panikletmeye çalışıyor. Bu uyarılar, yasal Facebook altyapısını kullanarak güven veriyor ve kullanıcıları kandırıyor. Kullanıcılar e-posta bağlantısına tıkladıklarında gerçek bir Facebook sayfasına yönlendirilip, sonrasında kimlik avı sitesine yönlendirilerek hesap bilgileri talep ediliyor.

Saldırganlar, ele geçirdikleri hesapları kullanarak tehdit mesajları yayıp profil resimlerini değiştiriyor ve hedeflenen işletme hesaplarından bahseden gönderiler oluşturuyor. Kaspersky uzmanları, şüpheli e-postalardaki bağlantılardan uzak durulması ve hesaplara giriş yapılırken dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor.

Şirketler, Kaspersky Next ürün serisindeki çözümlerle gerçek zamanlı koruma sağlayabilir ve personelin siber güvenlik kursları ile güncel tutulması önemli olduğu belirtiliyor. Kaspersky Güvenlik Uzmanı Andrey Kovtun, “Özellikle veri girmeniz veya ödeme yapmanız isteniyorsa bağlantıları dikkatle incelemeniz çok önemlidir” diyerek dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments