Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaGüncelEylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur'un ABD'den Türkiye'ye iade olacak mı?

Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur’un ABD’den Türkiye’ye iade olacak mı?

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, ABD’ye kaçan ve Türkiye’nin iade talebiyle tutuklanan Eylem Tok ile oğlu Timur Cihantimur’un durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Tunç, Türkiye’nin ABD makamlarıyla paylaştığı gerekli belgeler ve her duruşma sonrası gönderdiği ek belgelerle iade sürecini ilerlettiğini belirtti. Tok ve Cihantimur’un iadesini umut ettiklerini söyleyen Bakan Tunç, “Yargı kararlarına uymak önemli, kaçış olmamalıdır” dedi.

Bakan Tunç, Eylem Tok’un bir kaza sonrası kaçarak ülke yargısından kaçmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayarak, Türkiye’nin kırmızı bülten çıkararak iade taleplerini ilettiğini açıkladı. Tutuklamanın ardından adalet yargılamasının sonucunda iade sürecinin gerçekleşeceğini umut ettiklerini belirtti.

Ayrıca Bakan Tunç’a, 1 Temmuz’da sona eren kiradaki yüzde 25 sınırının devam edip etmeyeceği soruldu. Bakan, kiradaki artışın Borçlar Kanunu tarafından düzenlendiğini ve meclisin kararına bağlı olduğunu belirterek, ekonomik istikrarı sağlama amacıyla çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments