Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaGüncelEti Krom Maden İşçileri Elazığ’da Eylemde

Eti Krom Maden İşçileri Elazığ’da Eylemde

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde bulunan Eti Krom Yıldırım AŞ’ye ait maden ocaklarında çalışan işçiler, çalışma şartlarının düzeltilmesi ve ücretlerine zam yapılması talepleriyle başlattıkları eylemlerine devam ediyor. 300’ü aşkın işçi, yönetimden taleplerinin karşılanması için eylem kararı almış ve bu kararlarını sürdürüyor.

Eylem başlangıcının ardından işçilerin önemli bir kısmı maden ocakları çevresinde toplanarak taleplerini dile getirdi. Çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve ücretlerin artırılması taleplerini dile getiren işçiler, bu konuların çözüme kavuşturulana kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Onur Özkan ve Akçakiraz Belde Belediye Başkanı İbrahim Ormanoğlu, işçilerle dayanışma göstermek amacıyla Alacakaya’ya giderek işçilerle bir araya geldi. Başkanlar, işçilerin yanında olduklarını ve taleplerinin karşılanması için ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Onur Özkan, işçilerle yaptığı görüşmenin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Emeğin ne olduğunu anlayan insanların burada ekmeğini alnının teri ve vücuduyla çalışanların, tüm hayatını buraya gömen insanların isteklerinin kabul edilmeyişinin sonucunda insanca yaşayabilmek, yaşadığının ve emeklerinin karşılığını alabilmek için buradayız. Biz her zaman emeğin ve emekçinin yanındayız. Bu anlamda bizler sizlerin sesinizi duyurabilmek için buraya geldik. Sizlere ne gerekiyorsa nasıl yardım edilecekse elimizden geldiğince destek olacağız. Sizler burada durmadan bizler de durmadan buranın sonucuna ulaşacağız”

İşçilerin eylemi, taleplerinin karşılanması için yönetim nezdinde baskı oluşturmaya devam ederken, bölgedeki gelişmeler yakından takip ediliyor.

Kaynak: Haber Merkezi

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments