Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaVanEmekliler için Yeniden Duyurulan Dev Promosyonlar! Kaçırmayın, Detayları İnceleyin!

Emekliler için Yeniden Duyurulan Dev Promosyonlar! Kaçırmayın, Detayları İnceleyin!

Tarım ve Orman Bakanlığı, Çiftçilere Tarımsal Destek Ödemelerini Yaptı

Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçilere yönelik tarımsal destek ödemelerini gerçekleştirdi. Bu hafta yapılan ödemeler kapsamında çiftçilere tohum desteği, tarım sigortaları prim desteği ve diğer destekler yatırıldı. Toplamda 1 milyar 879 milyon 139 bin liralık destek ödemesi çiftçilerin hesaplarına aktarıldı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, destek ödemelerinin çeşitli kalemlerde dağıtıldığı belirtildi. Bu kapsamda tarım sigortaları prim desteği için 1 milyar 861 milyon 119 bin lira, kırsal kalkınma yatırım desteği için 7 milyon 405 bin 130 lira, sertifikalı tohum üretim desteği için 5 milyon 725 bin 429 lira, hububat ve dane mısır desteği için 3 milyon 261 bin 741 lira ve toprak analizi desteği için 1 milyon 627 bin 700 lira ödeme yapıldığı açıklandı.

Bakan İbrahim Yumaklı, tarımsal destekleme ödemelerinin çiftçilere rahat bir nefes aldırdığını belirtirken, tarımsal faaliyetlerin sürdürülebilirliğine önemli katkı sağlanacağını vurguladı. Bu desteklerin çiftçilere büyük bir kolaylık sağladığı ifade edildi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments