Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGüncelEmekli maaşına zam için toplantı: Masada neler var?

Emekli maaşına zam için toplantı: Masada neler var?

Türkiye’de emekli maaşları üzerinde yapılan düzenlemeler, milyonlarca emeklinin hayatını doğrudan etkiliyor. Son zamanlarda en düşük emekli aylıklarının yeniden düzenlenmesi gündemde. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz önderliğinde gerçekleşecek toplantıda, emekli maaşlarına yapılacak olası zamlar ve düzenlemeler masaya yatırılacak.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş ve AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler, emekli maaşlarının düzenlenmesi için bir araya geliyor. Yaklaşık 4 milyon emeklinin gözü zam düzenlemesine çevrildi. Son 6 aylık enflasyon rakamlarının ardından emekli maaşlarına yapılacak zam oranı %24,73 olarak belirlendi. Ancak enflasyon zammının, kök aylıklara uygulandığı ve 7 bin 710 lira ve altında olan aylıkların en düşük aylığın altına düştüğü görüldü.

AK Parti yetkilileri en düşük emekli maaşının 10 bin liradan 12 bin liraya çıkarılması üzerinde çalıştıklarını belirtti. Ancak seyyanen zam konusunda bir adım atılmayacağı vurgulandı. Kararın Meclis’e sunulmasının ardından emeklilerin temmuz maaşlarına yansıtılması planlanıyor, ancak zamanında tamamlanamaması durumunda fark ödemelerinin yapılacağı ifade edildi. (Kaynak: Haber Merkezi)

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments