Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaGüncelDünyanın en değerli 10 şirketi açıklandı

Dünyanın en değerli 10 şirketi açıklandı

Dünyanın en değerli 10 şirketi açıklandı! Kantar tarafından hazırlanan BrandZ En Değerli Global Markalar raporuna göre, Apple marka değeri 1 trilyon doları aşarak tarihe geçti. Listenin ilk beşinde Google, Microsoft, Amazon ve McDonald’s yer alırken, NVIDIA, Visa, Facebook, Oracle ve Tencent da ilk 10’a girmeyi başardı.

Rapora göre, dünyanın en değerli 100 markasının toplam değeri %20 artarak 8,3 trilyon dolara yükseldi. Bu artış, markaların finansal performanslarındaki yükselişi yansıtıyor. Özellikle yapay zekâ bağlantılı şirketler ve Meta platformları marka değerlerinde güçlü bir artış gösterdi. NVIDIA, Instagram, Facebook, Google Cloud ve Uber en dikkat çeken markalar arasında yer aldı.

Facebook, sekizinci sıraya yükselirken Instagram 13’üncü sıraya yerleşti. TikTok ise 35’inci sırada kendine yer buldu. Liste içinde bu yıl ilk kez yer alan markalar arasında ADP, ServiceNow, VMware, Lululemon ve Corona da bulunuyor.

BrandZ En Değerli Global Markalar raporu, markaların finansal performansları ve marka değerleri üzerine kapsamlı bir analiz sunuyor. Bu yılki sonuçlar, teknoloji ve yapay zekânın hızla yükselişi ile Çinli markaların küresel pazardaki etkisinin öne çıktığını gösteriyor. Kaynak: HABER MERKEZİ.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments