Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaGüncelDünya klasikleri: H.G.Wells Görünmez Adam kitabı konusu ve kısa özeti

Dünya klasikleri: H.G.Wells Görünmez Adam kitabı konusu ve kısa özeti

Dünya klasikleri arasında yer alan H.G.Wells’in kaleme aldığı Görünmez Adam kitabı, insan doğasının karanlık yönlerini ve görünmezliğin potansiyel tehlikelerini derinlemesine ele alan bir bilim kurgu romanıdır. Kitap, bilim adamı Dr. Griffin’in görünmezlik sırrını keşfetmesiyle başlayarak, kontrolünü kaybetmesi ve toplum içinde yalnızlaşması sürecini anlatmaktadır.

Griffin’in görünmezlik formülünü geliştirip kendini görünmez yapmasıyla başlayan hikaye, onun bu gücü kötüye kullanması ve çeşitli suçlar işlemesiyle devam eder. Toplumda paniğe ve korkuya sebep olan Griffin, meydana getirdiği kaosun ardından polis tarafından yakalanır ve sırrını ifşa etmek zorunda kalır.

Roman, Griffin’in Iping adlı bir köydeki handa konaklamasıyla birlikte yeni bir döneme doğru ilerler. Köy halkının çeşitli dedikodular ve garip olaylarla karşı karşıya kaldığı bu süreç, Griffin’in görünmezliğin getirdiği sorumlulukları ve insan doğasının bencil yönlerini vurgular.

Sonunda, Griffin’in görünmezlik sırrını açığa çıkarmasıyla köylülerin dehşete kapılması ve kaçışmasıyla romanın çarpıcı bir sonuca ulaşıldığı görülür. Görünmez Adam, okuyucuları derin düşüncelere sevk eden ve gücün kontrolsüzlüğünü vurgulayan bir eserdir.

Kaynak: haber merkezi

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments