Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGüncelDünya Değişim Günü 7 Temmuz’da Kutlanıyor!

Dünya Değişim Günü 7 Temmuz’da Kutlanıyor!

Bugün, Uluslararası Değişim Federasyonu tarafından düzenlenen etkinliklerle “Dünya Değişim Günü” kutlanıyor. Tema “Barış İçin Değişim” olarak belirlenmiş ve yurt içinde ve yurt dışında 100’den fazla şehirde kutlamalar gerçekleşiyor.

2018 yılında ilan edilen ve her sene 7 Temmuz’da kutlanan Dünya Değişim Günü, Birleşmiş Milletler Uluslararası Günler listesine alınması için çalışmalar sürdürülmektedir. Bu yılın teması olan “Barış İçin Değişim” kapsamında, değişim nefesi çalışmaları, müzik, dans ve konuşmalar gibi etkinlikler yapılıyor.

ULUDEF yetkilileri, Dünya Değişim Günü’nün amacını bireylerin, toplumun ve dünyanın bilinçli değişimi için farkındalık yaratmak olarak açıklarken, herkesi kutlamalara davet ediyor. Değişim Uzmanlığı Eğitimleri, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YENİSEM) iş birliği ile gerçekleştirilmekte ve Değişim Uzmanları yetiştirilmektedir.

Dünya Değişim Günü, savaşların sona ermesi, umut dolu bir geleceğin oluşması için kendini değiştirme çağrısı yapmaktadır. Değişimin sevgi ile gerçekleşeceğini vurgulayan yetkililer, tüm halkı bu coşku dolu kutlamalara katılmaya davet ediyorlar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments