Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaVanDiyarbakır'a yeni vali olarak Murat Zorluoğlu atanıyor!

Diyarbakır’a yeni vali olarak Murat Zorluoğlu atanıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete’de beş ile yeni Vali atandığı duyuruldu. Murat Zorluoğlu isimli isim Van’a vali olarak atanırken, Van Büyükşehir Belediye Başkanlık vekaleti de yürütmüştü.

Murat Zorluoğlu, 1971 yılında Ankara/Haymana’da doğmuş olup, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde eğitim almıştır. Mülki idare amirliği mesleğine Trabzon kaymakam adayı olarak başlayan Zorluoğlu, çeşitli görevlerde bulunmuş ve çeşitli akademik başarılar elde etmiştir. Ayrıca, yüksek lisans eğitimini Birmingham ve Nottingham Üniversiteleri’nde tamamlamıştır.

Murat Zorluoğlu’nun 2011 yılında yayınlanan Local Authorities in Turkey adlı kitabı ve çeşitli makaleleri bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk babası olan Zorluoğlu, İngilizce dilinde de oldukça başarılıdır.

İş deneyimleri arasında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Elazığ Valiliği, Van Valiliği ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı gibi önemli görevleri bulunmaktadır. Kaynak: VanHaberTV / Uğur Mengeş.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments