Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaVanDedem kendi çabalarıyla kalaycılık iş yeri kurdu

Dedem kendi çabalarıyla kalaycılık iş yeri kurdu

Hatay’ın Antakya ilçesinde yaşayan 61 yaşındaki Nebil Muratoğlu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023’teki depremlerde dedesinden kalma iş yerini kaybetti. Depremlerde 15 yakınını, evini ve yaklaşık 150 yıllık ekmek teknesini kaybeden Muratoğlu, afetin ardından Antalya’ya taşındı ancak mesleğinden ve memleketinden ayrı kalamayarak tekrar Hatay’a döndü.

Mesleği olan kalaycılığı yaşatmak için çabalayan Muratoğlu, yangın riski nedeniyle prefabrik çarşılarda iş yeri bulamayınca bir tanıdığının boş arazisine iş yeri yapmaya karar verdi. Kendi çabalarıyla 9 metrekarelik yeni bir ekmek teknesi yapan Muratoğlu, Ocak ayından itibaren hizmet vermeye başladı.

Nebil Muratoğlu, mesleğini sürdürerek moral bulduğunu belirterek, dede mesleğinin son temsilcisi olduğunu ifade etti. “Sağlığım el verdiği sürece bu mesleği sürdüreceğim” diyen Muratoğlu, özellikle sıcak havalarda çalışmanın zor olduğunu ancak mesleği sevdiğini ve ömrü boyunca devam ettireceğini söyledi. Mesleği öğrenmek isteyen herkese kapısının açık olduğunu da belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments