Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaGüncelBerkay Eskinazi'den Despina Vandi konseri öncesi açıklama

Berkay Eskinazi’den Despina Vandi konseri öncesi açıklama

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Kadınlar Korosu, başarılı öğrencilere burs sağlamak amacıyla gönüllü olarak çalışmalar yapan bir grup olarak biliniyor. Ancak son günlerde, 17 Temmuz’da Çeşme Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenecek olan Despina Vandi konseri öncesinde olumsuz yorumlara karşı Onursal Başkan Berkay Eskinazi bir açıklama yaptı.

TEV Eğitime Destek Gönüllü Kadınlar Korosu adına konuşan Eskinazi, koronun bir genç daha destekleyebilmek için özveriyle çalıştıklarını vurgulayarak, bu süreçte karşılaştıkları kırıcı söylemlerin üzüntüsünü dile getirdi. Eskinazi, “17 Temmuz’da düzenlenecek konser, Türk Eğitim Vakfı yararına önemli bir etkinlik. Bu konserde, daha fazla çocuğu çağdaş eğitim standartlarıyla buluşturmayı hedefliyoruz. Ancak son günlerde, emeği geçen gönüllü kadınlar koromuzun değersiz görüldüğü ve emeklerinin küçümsendiği yönünde maalesef bazı söylemlerle karşılaştık” dedi.

Eskinazi, gönüllü kadınlar korosunun büyük bir özveriyle çalıştığını belirtti. Her bir üye, en az bir çocuğa burs sağlamak amacıyla maddi ve manevi fedakarlıkta bulunarak etkinliğe hazırlandı. Ancak emeklerinin yok sayılması ve küçümsenmesinin üzücü olduğunu dile getirdi.

TEV Kadınlar Korosu adına yapılan açıklamada, “Bizler, TEV adına hiçbir kişisel çıkar gütmeden, sadece çocuklarımızın eğitimine katkı sağlamak için çaba harcıyoruz. 17 Temmuz akşamı, tüm toplumu bu güzel etkinlikte bir araya gelmeye ve bu iyilik hareketinin bir parçası olmaya davet ediyoruz. Lütfen, bizi destekleyin ve emeklerimizi gözlerinizle görüp yaşarken siz de bu önemli amaç uğrunda yanımızda olun” denildi.

Eskinazi, geleceği şekillendirecek bu önemli adımlara destek çağrısında bulunarak, duyarlı vatandaşları 17 Temmuz’daki etkinlikte yanlarında olmaya davet etti.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments