Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaGüncelAile destek bitti mi? Devam edecek mi 2024?

Aile destek bitti mi? Devam edecek mi 2024?

Kullanıcılar tarafından merak edilen “Aile destek bitti mi? Devam edecek mi 2024?” konusu, sosyal medya ve forumlarda sıkça dile getiriliyor. Aile Destek Programı ödemelerinin 2024 yılında devam edip etmeyeceği belirsizliğini koruyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gelir durumuna göre yapılan bu ödemeler, daha önce iki kez uzatılmıştı. Ancak Temmuz ayında sona erip ermemesi konusunda net bir açıklama henüz yapılmadı.

Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemeler, Haziran ayı ödemelerinin Temmuz ayında hesaplara geçmesiyle sona erecek. Bakanlık tarafından henüz uzatılmasına dair bir açıklama yapılmadığı için ödemelerin devam edip etmeyeceği konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Aile destek ödemeleri her ayın 15’i ile 30’u arasında hak sahiplerinin hesaplarına yatırılıyor. Temmuz ayı ödemeleri de bu tarih aralığında yapılacak.

Ödemenin durumunu sorgulamak isteyen vatandaşlar, e-Devlet sistemi üzerinden “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” başlığı altındaki “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” ekranına T.C. kimlik numaraları ile giriş yaparak bilgi alabilirler. Konuyla ilgili güncel gelişmeleri takip etmeye devam edebilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments