Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaGüncelAçık lise sınav yerleri belli oldu mu? (Temmuz 2024)

Açık lise sınav yerleri belli oldu mu? (Temmuz 2024)

Temmuz ayının gelmesiyle birlikte Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 3. dönem sınavlarına hazırlanan öğrenciler için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), AÖL 3. dönem sınav tarihlerini ve sınav yerlerini resmi olarak açıkladı. Temmuz ayının ortalarına yaklaşırken, AÖL öğrencileri için büyük önem taşıyan detaylar açıklandı.

AÖL 3. dönem sınavları üç oturum şeklinde gerçekleştirilecek. İlk oturum 20 Temmuz 2024 Cumartesi günü saat 10.00’da, ikinci oturum ise aynı gün saat 14.00’te gerçekleşecek. Üçüncü oturum ise 21 Temmuz 2024 Pazar günü saat 10.00’da yapılacak. Her oturumda adaylara sınav sorularını tamamlamaları için 100 dakika süre verilecek.

Öğrenciler, sınav giriş yerlerini ve tarihlerini öğrenmek için 15 Temmuz 2024 tarihinden itibaren sınav giriş belgelerine erişim sağlayabilecekler. Sınav giriş belgeleri, MEB’in resmi web sitesi olan aolweb.meb.gov.tr adresinden öğrenci veya T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile temin edilebilecek. Sınav günü yanlarında fotoğraflı sınav giriş belgeleri ve geçerli kimlik belgeleri olmayan adaylar sınava alınmayacak.

AÖL sınavları her bir ders için ayrı ayrı olmak üzere 11 sorudan oluşan testler şeklinde yapılacak. Sınav değerlendirmesi 100 tam puan üzerinden yapılacak ve yanlış cevaplar sınav puanı hesaplamasında dikkate alınmayacak. Öğrencilerin sınav gününe kadar sınav giriş belgelerini kontrol etmeleri ve sınav kurallarına uymaları gerekiyor.

AÖL 3. dönem sınavları hakkında daha fazla bilgi ve detaylara MEB’in resmi web sitesinden ulaşılabileceği belirtiliyor. Öğrencilerin sınav tarihlerine hazırlıklarını tamamlayarak başarıyla geçirmeleri temennisinde bulunuldu. Temmuz 2024 sınavları için tüm adaylara başarılar dileriz. Haber Kaynağı: HABER MERKEZİ.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments