Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaGüncel3 polisin beraat ettiği Tahir Elçi davasında gerekçeli karar açıklandı

3 polisin beraat ettiği Tahir Elçi davasında gerekçeli karar açıklandı

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 9 yıl önce meydana gelen ve hafızalara kazınan Tahir Elçi cinayetiyle ilgili mahkeme süreci sonuçlandı. Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesine ilişkin 3 polis memurunun yargılandığı davada, mahkeme tarafından verilen beraat kararının gerekçesi açıklandı.

Mahkeme kararında, “bilinçli taksirle ölüme sebebiyet verme” suçundan yargılanan 3 polis memuru S.T, F.T. ve M.S. hakkında beraat kararı verildi. Kararda, sanıkların eylemlerinin sabit olmaması nedeniyle müsnet suçtan ayrı ayrı beraatlerine karar verildiği belirtildi.

Tahir Elçi’nin öldürülmesi, Sur ilçesinde gerçekleşen bir basın açıklamasının ardından çıkan çatışmada meydana gelmişti. Polis memurları Ahmet Çiftaslan ve Cengiz Erdur şehit olurken, Tahir Elçi hayatını kaybetmişti. Mahkeme kararı, uzun süredir devam eden hukuki sürecin nasıl sonuçlandığını ve kamuoyunun tepkisini de beraberinde getirmiştir.

Bu gelişmelerin ardından Tahir Elçi cinayetiyle ilgili hukuki sürecin geleceği ve detaylar merak konusu olmaya devam ediyor. Kaynak: Haber Merkezi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments